Misafir'in Kaleminden 1

Şileye aşık, hemen hemen her köşesini gezmiş, bir çok yerinde kamp yapma fırsatı bulmuş ve en güzel yıllarını(üniversite zamanları) orada geçiren biri olarak diyebilirim ki Sahil kamp kadar huzur bulduğum, kendimi dinlediğim, evimdeymiş hissi veren başka bir yer daha yok.. Şile zaten başlı başına İstanbul'a bu kadar yakın böylesine güzel yerler var mıydı sorusunu sürekli sordurtan bir yer yıllardır orada olduğum halde ben bile yeni yerler keşfettikçe hala kendime aynı soruyu soruyorum. Burası da onlardan bir tanesi, Sahilköy Şile merkeze 20-25 km uzaklıkta bambaşka bir yer Sahil kamp ise köy içerisinde bambaşka güzellikte ayrı bir dünya girişinden itibaren insana huzur bulduran, günlerce kalma isteği uyandıran bir yer. Biz Sahil kamp ile Instagram üzerinden tanıştık sürekli karşıma, keşfet bölümünde çıkıyordu sanki beni çağırıyor gibi :)  hep gidicem, gidicem deyip bir türlü zaman ayıramıyordum bir gün tam böyle her şeyden bunalmış bir vaziyetteyken kendimi direksiyon başında buldum ve konum bile açmadan kaybola, kaybola sahil kamp’a gitmek istediğime karar verdim. Çünkü ne yazık ki bazı şeyler ertelenmeye gelmiyor. Tabi öyle çok kaybolamadım çünkü zaten sahil köye girdiğiniz anda yollar sizi oraya çıkarıyor :)  içeri girdiğim de Mehmet Bey beni sanki tanıdığı ve çok samimi  olduğu biri gelmiş gibi karşıladı beni  biraz sohbet ettik ayaküstü  bana tüm tesisi büyük bir zevk ile her yerini en ince detayına kadar anlatarak gezdirdi daha sonra seni biraz doğayla baş başa bırakayım dedi ve ben aşağı tarafta denizin sesiyle yukarı tarafta kuş cıvıltılarıyla, konaklama yerlerinin içinden gelen kahkahalarla inanılmaz bir huzur buldum. Oradan oraya koşmak istedim. Bir tek bu kadar huzuru bulan ben olamam deyip şöyle bir etrafıma baktım ve fark ettim ki herkes benimle aynı duygu içerisinde herkesin suratlar gülüyor.. Bir tarafta akşam yemeği telaşına düşmüş insanlar, bir tarafta kahvesini yudumlayanlar, bir tarafta grubu ile şarkı söyleyenler ve daha nicesi.

Herkes anı yaşayarak orayı anlamlı kılma telaşındaydı o an geceyi orda geçirebilmem için yanıma bir şey almayışıma o kadar üzüldüm ki giderken aklımda hiç kalma fikri yoktu diye ona göre şeyler almıştım ama sonra anladım ki orayı daha çok yaşamam gerekiyormuş meğer. Ama artık sürekli gideceğim bir yer olduğu için üzülmeyi bırakıp anın tadını çıkarmaya devam ettim çünkü sahil kamp tam olarak öyle bir yer orada bir düşünceye takılıp kalmanız, üzülmeniz imkansınız sizi öyle bir sarmalıyor ki müthiş bir etki altına giriyorsunuz. Tabi bu arada saat baya ilerledi artık ne yazık ki dönme vaktim gelmişti tam giderken Mustafa Bey ile karşılaştım gerçi artık abi diyebilirim uzun bir sürede onunla sohbet ettik bir baktım ki gün müthiş bir manzarayla batmak üzere ee nasıl gideyim mecbur biraz daha kalacağım dedim. O manzarayı kaçıramazdım çünkü. Mustafa abi ile sohbet ederken o da bu güzel yerin buralara nasıl geldiğinden daha neler yapacağından bahsetti müthiş bir işletmecilik anlayışları var oranın o güzel insanlarla daha çok güzel yerlere gelmesini cani gönülden isterim ve geleceğinden de eminim çünkü onların önceliği bizleriz. Artık saat baya geç oluyordu ve oradan ayrıldım Sezen Aksu kalbim Ege' de kaldı diyor ya benimde kalbim Sahilköy' de kalmıştı.. Eminim Sezen Aksu'da burayı görseydi o da aynı şeyi söylerdi J Şimdi neredeyse ayda bir veya iki kalmaya vakit ayıramasam bile şöyle bir Sahil kamp havası almaya iki güzel sohbet etmeye giderim. Hatta son gidişimde Mustafa abi kalabalık gelen bir gruba doğa yürüyüşü yaptırırken bizi de davet etti arkadaş grubumla birlikte katıldık meğer bir cennette tesisin arka tarafındaymış Ziraat Mühendisi  anne babanın kızı olup benim bilmediğim bitki, çiçek yok derken aslında bilmediğim birçok bitki türüne şahit oldum, hatta bir sefer ailemle bile ziyaret ettim onlarda görsünler diye her neyse tekrar sadede geliyorum :) güzel orman gezimizde farklı türlerde bir kaç çiçek topladık tabi ki çiçekler dalında güzeldir ama inanın kendimi o kadar tutamadım ki. Tekrar tesise indiğimizde toplanılan çiçekler Mustafa abi tarafından bir çiçekçinin aranjmanını aratmayacak şekilde daha güzel hale getirildi yani kelimenin tam anlamıyla yine dop dolu bir sürü güzel anı biriktirdiğim bir gün daha geçirmiş oldum. Bana kalsa anlatacak çok şey var ama benim bu satırlarımı yaşadıkça anlayacaksınız. Unutmadan söyleyeyim benim için bir diğer önemli ve orayı anlamlı kılan bir diğer nokta ise hayvanseverlikleri. Hem tesisin kendi köpekleri var hem de dışarıdan gelen canlılara müşteri gibi davranıyor ve onları rahat ettirmeye son derece önem veriyorlar. Buradan Aşile'de (tesiste ki küçük dostlarımızdan sadece bir tanesi) sevgilerimi iletiyorum ve tabi ki her zaman güler yüzlü ve anlayışlı olan Mustafa ve Mehmet abi başta olmak üzere diğer tüm çalışanlara. Tuğana AKYÜREKGez. Dolaş. Dinlen. Kamp seni bekliyor

WEB SİTESİ KULLANIM KOŞULLARI:

Sahilköy Turizm İNŞ TİC LTD ŞTİ

Siteye erişiminizden veya siteyi kullanımınızdan önce lütfen bu sözleşmeyi dikkatle okuyunuz. Siteye erişmekle veya siteyi kullanmakla, aşağıda belirtilen şartlar ve hükümlerle bağlı olmayı kabul etmektesiniz. Eğer bu şartlar ve hükümlerle bağlı olmak istemezseniz, siteye erişmeyebilir veya siteyi kullanmayabilirisiniz ve böyle bir kullanıma başladıysanız kullanımı derhal durdurmalısınız. “www.sahilkampistanbul.com”  bu sözleşmede her zaman değişiklik yapabilir ve bu değişiklikler değiştirilmiş sözleşmenin siteye konulmasıyla derhal yürürlük kazanır. Siz bu değişikliklerden haberdar olmak amacıyla periyodik olarak sözleşmeyi gözden geçirmeyi kabul etmektesiniz ve siteye devam eden erişiminiz veya devam eden siteyi kullanımınız değiştirilmiş sözleşmeyi kesin olarak kabul ettiğiniz anlamına gelecektir.

1. Ticari Markalar, Fikri Mülkiyet, Telif Hakları

www.sahilkampistanbul.com sitesinin tüm hakları Sahilköy Turizm İNŞ TİC LTD ŞTİ aittir. Bu web sayfalarında yayımlanan içerikler (örneğin yazılım, konaklama görselleri, ürünler, ürün görselleri, logolar, ve benzeri gibi ticari markalar, bilgiler, raporlar, resimler ve grafikler), ulusal ve uluslar arası kanunlar ve uluslar arası sözleşmeler ile korunmaktadır. 

Kullanıcı Website dahilinde bulunan ürünleri, bigileri, her türlü veritabanını, resimleri, metinleri, ikonları, görsel ve işitsel ve benzeri, imgeleri, video klipleri, dosyaları, web sitesi, software-code'ların html kodu ve diğer kodlar vs., tasarımları, katalogları ve listeleri kısmen ya da tamamen çoğaltamayacağı, kopyalamayacağı, dağıtmayacağı, işlemeyeceğini, online ya da diğer bir yöntem kullanılmak suretiyle göndermeyeceğini, gerek bu eylemleri ile gerekse de başka yollarla, Sahilköy Turizm İNŞ TİC LTD ŞTİ ile doğrudan veya dolaylı olarak rekabete girmeyeceğini kabul ve taahhüt etmektedir. 

www.sahilkampistanbul.com  yer alan her türlü bilgi ve materyal; 

Site'nin tamamı ya da bir bölümü revize edilerek, ekleme yapılarak ya da bir kısmı değiştirilerek farklı bir biçimde kullanılamaz. 

Site'den alınabilecek her türlü bilgi (yazılı ya da görsel) rahatlıkla görülebilecek büyüklükte "© 2018 Sahilköy Turizm İNŞ TİC LTD ŞTİ Tüm Hakları Saklıdır" ifadesi eklenmeden kullanılamaz. 

Sitede yer alan ifadeler içerisindeki 3. kişi ya da kurumlara ait tescilli marka, hizmet, logo vb. uyarılar ve ayraçlar, siteden alıntı yapıldığında kaldırılamaz.

2. Kullanım Koşullarının Değiştirilmesi

“Sahilköy Turizm İNŞ TİC LTD ŞTİ” herhangi bir sebep göstermeksizin ve önce veya sonra ihbarda bulunmaksızın bu kullanım koşullarını değiştirme, ilavede bulunma veya yenileme hakkı saklıdır. Bu sayfalarda, mevcut ve güncellenmiş versiyon bulunmaktadır. Bu web sayfalarının kullanılması ile kullanıcı, mevcut versiyon ile sınırlandırılmış olduğunu kabul eder.

3. Üçüncü Parti Sitelere Verilen Bağlantılara (Linklere) Dair

www.sahilkampistanbul.com, sitesinde direkt ya da dolaylı yoldan diğer sitelere bağlantı (link) verilebilir. Bu bağlantıların amacı bilgi vermek ya da reklamdır. Kullanıcı, site üzerindeki linklerin kaynakları üzerinde www.sahilkampistanbul.com'un hiçbir kontrolü olmadığı için, www.sahilkampistanbul.com'un linklerinin gösterdiği web sitelerinin veya kaynakların ulaşabilirliğinden sorumlu olmadığını ve bu web siteleri ve kaynaklar üzerinde bulunan veya bunlardan elde edilebilen hiçbir içerik, reklam, ürün veya diğer materyalden sorumlu olmadığını kabul eder. Kullanıcı ayrıca www.sahilkampistanbul.com böyle herhangi bir web sitesi veya kaynak üzerinde veya bunlar yoluyla elde edilebilen herhangi bir içerik, mal veya hizmete güvenerek veya bunlar tarafından veya bunların kullanımı ile bağlantılı olarak neden olunan ya da neden olunduğu iddia edilen herhangi bir zarar veya kayıptan doğrudan veya dolaylı olarak sorumlu olmadığını kabul eder.

4. Kullanıcı Bilgileri Hakkında

www.sahilkampistanbul.com sitesinde; kullanıcıların dolduracakları talep ve rezervasyon formlarının yer aldığı bölümler yer almaktadır. Bu bölümlerin doldurulması esnasında kullanıcıların küfür, tehdit, tahrik, rahatsız edici sözleri ve kanuna aykırı içerikler kullanma ve başkalarının kanuni ve kişisel haklarına zarar verme hakları yoktur. Ayrıca bu formların kopyalanarak kullanılmaları veya yeniden üretilmek amacıyla örnek olarak kullanılmaları yasaktır. Kullanıcılarının bu sayfaları kullanarak bir ürün ya da hizmet satma, ticari amaçlı reklam yapma ve benzeri ticari davranışlarda bulunma hakları yoktur.

5. Hak ve Sorumluluklar

www.sahilkampistanbul.com sitesine bulunan içerikler sürekli kontrol edilmekte ve güncellenmektedir. Ancak, www.sahilkampistanbul.com ve sahibi Sahilköy Turizm İNŞ TİC LTD ŞTİ site içeriğindeki bilgi ve fiyat hatalarından sorumlu tutulamaz, sayfalarında her türlü değişiklik ve yeniliği istediği anda yapabilir. Bu değişikliklerden dolayı doğabilecek hiçbir rezervasyon, satış veya bilgi hatasından dolayı www.sahilkampistanbul.com sitesi ve sahibi Sahilköy Turizm İNŞ TİC LTD ŞTİ'ye sorumluluk yüklenemez.